Pół roku po zawieszeniu działalności SSJB , grupa młodych fanów Jagiellonii zrobiła pierwsze kroki w kierunku założenia nowego stowarzyszenia. Okazało się to nie takie proste jakby mogło się wydawać. Jednak dzięki pełnemu zaangażowaniu kilku osob a także pomocy ze strony klubu, na początku stycznia 2009 do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłyną wniosek o rejestrację Stowarzyszenia ” Dzieci Białegostoku”.
Głównym założeniem nowopowstałego stowarzyszenia jest zjednoczenie wszystkich kibiców Jagiellonii na każdej płaszczyźnie życia kibicowskiego i codziennego. Trzeba wkoncu powiedzieć dość nieporozumieniom, kłutniom, walkom miedzy soba i tym podobnym. Musimy wszyscy razem zjednoczyć sie i pokazać całej Polsce co to jest Jagiellonia i co znaczą jej fani.

Pierwszą i najważniejsza sprawą jest organizacja meczów wyjazdowych. Chcemy przyłożyć się do tego by na mecze wyjazdowe jeździło jak najwiecej fanów w żółto-czerwonych barwach. Będziemy zachęcać wszystkich by jaknajczęściej wyruszali w podróż za naszą ukochaną drużyną. Poprzez internet, ulotki, plakaty będziemy informować o każdym organizowanym przez nas wyjeździe. W miare możliwości finansowych, będziemy zmniejszać koszty wyjazdów, a stałym wyjazdowiczom pokrywać część kosztów.

Inną, jakże ważna sprawą jest, stworzenie największego „młynu” w Polsce , który przez pełne 90 minut ( a nawet dłużej ) zagrzewać będzie naszych graczy do walki. Poprzez głośny doping, świetną zabawe, wspaniałe oprawy, pokarzemy że to co zaczeło się kilka lat temu , to dopiero początek Wielkiej Jagiellonii. Stowarzyszenie będzie współpracować z „Ultras Jagiellonia Białystok” dofinansowując i tworząc opraw meczowe.

Kolejny ważnym celem jest promocja Jagiellonii w mieście Białystok jak i w całym województwie podlaskim, a nawet i jeszcze dalej. Chcielibyśmy by na mecze Jagiellonii przychodziło jak najwiecej osób; dzieci, młodzieży , ludzi dorosłych. Poprzez poprawne zachowanie, kulturalny doping, piękne oprawy, pokażemy ludziom, że stadion to nie miejsce , którego należy sie obawiać, a miejsce w którym można obejrzeć mecz, a jednocześnie dobrze się bawić.
Zorganizowanym grupom kibicowski spoza Białegostoku, służyć będziemy pomocą przy organizacji wyjazdów na mecze Jagiellonii do Białegostoku.

Bardzo ważnym założeniem Stowarzyszenia „Dzieci Białegostoku” jest angażowanie się w życie sportowe , społeczne i kulturalne, poprzez organizowanie imprez sportowych i rozrywkowych dla dzieci, modzieży w szkołach, domach dziecka, ośrodkach wychowawczych. Chcielibyśmy brać udział w pracach społecznych, pomagając przy odnowie, remoncie , szkół, szpitali i innych ośrodków , które znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej.
Innymi , również waznymi celami stowarzyszenia są akcje:
– Malujemy Białystok i Podlasie
– promowanie wolontariatu oraz zachęcanie do honorowego krwiodawstwa
– Promowanie kultury fizycznej, sportu, turystyki i zdrowego trybu życia.

Założeń , celów jest wiele i nie są one ani proste ani łatwe. Jednak zrobimy wszystko by wywiązać się z nich w jak najlepszy sposób.

Reklamy

Kategorie

Partnerzy


Archiwa

Reklamy

%d blogerów lubi to: