Turniej w Ełku

24 stycznia 2009 roku w Stradunach koło Ełku odbył się turniej kibiców , zorganizowany przez fanów Białostockiej Jagiellonii i Ełckiego Mazura. Zaproszonych zostało 6 ekip. Zawisza Bydgoszcz, Motor Lublin, Kotwica Kołobrzeg, Jeziorak Iława, Czarni Olecko, Warmia Grajewo. Kilka dni przed imprezą, z udziału zrezygnowała ekipa Jezioraka Iława.
Z Białegostoku wyruszyliśmy po godzinie 8:30 samochodami , busami oraz kilka osób pojechało pociągiem. Podróż minęła spokojnie do Grajewa. Przed Grajewem policja zaczęła zatrzymywać wszystkie samochody na białostockich blachach. Wszyscy byli spisywani, przeszukiwane dokładnie były wszystkie samochody, przez co wiele osób spóźniło sie na turniej. Turniej zaczął sie o godzinie 11:00. Na hali szkoły w Stradunach zameldowało sie 70 kibiców Zawiszy Bydgoszcz(Bydgoscy Chuligani), 45 Motoru Lublin(Motorowcy, Motor Lublin, transparent poswiecony zmarlemu koledze) , 19 Kotwicy Kołobrzeg(Perła Bałtyku), 10 Czarnych Olecko(Czarni Olecko) , 18 Warmii Grajewo(CHWDP), około 100 Jagiellonii Białystok(UJB, JB, Dynastia Jagiellonów) oraz 40 Mazura Ełk(Mazurowcy, ? ). Wszyscy zasiedli na jednej trybunie. Atmosfera była bardzo sympatyczna. Każda z ekip starała się dopingować swoich kolegów, grających na parkiecie. Prowadzone były rozmowy, wspólnie spożywano alkohol. O godzinie 13:00 odbył sie obiadek, zorganizowany przez gospodarzy. Serwowany był bigos.
Na boisku rozgrywano mecze po 5 osób w drużynie, ktore trwały 12 minut. Osiem zespołów rozstawiono w dwóch grupach ( I – Jagiellonia, Motor, Zawisza , Kotwica , II – Jagiellonia 2, Warmia, Czarni, Mazur) . Wszystko odbywało sie w miłej, kulturalnej atmosferze. Z pierwszej grupy do półfinałów awansował Zawisza i Jagiellonia, z drugiej grupy Mazur Ełk i Czarni Olecko. Do finału przeszedł Zawisza , który pokonał Czarnych Olecko i Mazur który, okazał sie lepszy od Jagiellonii. W meczu finałowym gospodarze turnieju pokonali Zawiszę po bardzo zaciętym i ciekawym meczu. Następnie wręczone zostały puchary , dyplomy, upominki. Każda z ekip otrzymała coś na pamiątke. Nagrode fair play otrzymała drużyna Motoru Lublin, najlepszym bramkarzem został zawodnik Mazura Ełk, a królem strzelców został gracz Zawiszy Bydgoszcz. Każda z ekip zrobiła sobie pamiątkową fotkę i na tym skończyła się impreza na hali. Pożegnaliśmy się z Zawiszą i Kotwicą, podrzucając im wodę i piwko na drogę. Wraz z Motorem udaliśmy się do Ełku, na obiado-kolację i jakieś piwo. Mieliśmy trochę problemu, bo właścicielka wcześniej zarezerwowanej knajpy, gdy nas zobaczyła , zamknęła lokal, więc przenieśliśmy sie do dwóch innych położonych kilkanaście metrów dalej. Po godzinie małego biesiadowania pożegnaliśmy sie z Motorem i ruszyliśmy w drogę powrotną, która minęła spokojnie.
Serdeczne podziękowania i pozdrowienia , wszystkim ekipom uczestniczącym w turnieju, osobom które, pomogły w zorganizowaniu turnieju, w załatwieniu hali, wody, piwa, wódeczki, firmie FOOTBALL FANS, za nagrody. Oby więcej takich imprez.

Źródło: www.ujb.pl

Reklamy

Kategorie

Partnerzy


Archiwa

Reklamy

%d blogerów lubi to: